Не люблю історію, я не запам’ятовую добре ні імена ні дати. Зате, як і у кожного фотографа, у мене добре розвинута зорова пам’ять. Саме тому я вирішила зробити історичну  статтю значною мірою візуальною. Знайомтеся з  людьми, яким ми завдячуємо винайденням фотографії.

kepler

Іоганн Кеплер

Галілео Галілей

Галілео Галілей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Іоганн Кеплер (німецький астроном) у 1604 р.  встановив математичні закони відбиття світла в дзеркалах, які лягли в основу теорії лінз за якими інший італійський фізик Галілео Галілей створив перший телескоп для спостереження за небесними тілами. Принцип заломлення променів був встановлений, залишалося тільки навчитися якимось чином зберігати отримані зображення на відбитках ще не розкритим хімічним шляхом.

Joseph Nicéphore Niépce

Жозеф Ньєпс Нісефор

Жозеф Ньєпс Нісефор у 1820-і рр.. відкрив спосіб збереження отриманого зображення. Відбувався цей процес за допомогою так званої  камери-обскура та  асфальтового лаку.  Вперше в історії людства картину малював не художник, а падаючі промені світла.

Вільям Тальбот

Вільям Тальбот,  (англійський фізик) у 1835 р.  вивчаючи можливості камери-обскура  винайшов негатив. Завдяки цій новій можливості знімки тепер можна було копіювати. На своїй першій фотографії Тальбот відобразив власне вікно на якому чітко проглядається віконна решітка. Таким чином він заклав в історію фотографії майбутній принцип друку фотографій.

Т. Сеттон

Т. Сеттон (фотограф з Англії)у 1861 р. винайшов перший фотоапарат з дзеркальним об’єктивом. Схема роботи першого фотоапарату була наступною: на штатив закріплювався великий ящик з кришкою зверху, через яку не проникало світло, але можна було вести спостереження. Об’єктив ловив фокус на склі, де за допомогою дзеркал формувалося зображення.

Джордж Истмен

Джордж Істмен

Джордж Істмен у 1889р.  запатентував першу фотоплівку у вигляді рулону, а потім і фотокамеру “Кодак”, сконструйовану спеціально для фотоплівки. У наслідку, назва “Kodak” стала брендом майбутньої великої компанії. Диваком був цей Істмен. Ось як він придумав назву бренду: Джорж Істмен говорив, що назва торгової марки повинна бути: короткою, мати однозначне прочитання, ні з чим не асоціюватися, так й звук «кодак» нібито сам  виникає під час клацання затвору фотокамери. А ще  буква «К»  була улюбленою буквою цього чоловіка. Ось так все завернуто 🙂

Lumiere brothers

Брати Люм’єр

Брати Люм’єр у 1904 р.  під торговою маркою “Lumiere” почали випускатися пластини для кольорового фото, які стали основоположниками майбутньої  кольорової фотографії.

Перший у світі цифровий фотоапарат з’явився в грудні 1975 року.

Перший у світі цифровий фотоапарат

Цю камеру своїми руками зібрав інженер фірми Кодак Стівен Сассон. Це був громіздкий прилад, що важив більше 4-х кілограм.

Перші цифрові фотографії записувалися на звичайну магнітну аудіокасету. Запис однієї фотографії на таку касету тривав близько 30 секунд, а подивитися фотографії можна було за допомогою спеціального мікрокомп’ютера, завданням якого було зчитати зображення з касети і вивести на екран телевізора або монітора як звичайний аналоговий відеосигнал.

Також вам може сподобатися  стаття про камеру обскура.  та про найдивніші фотоапарати

Ось така легка і цікава  історія виникнення фотографії.

Була рада старатися. Щиро, Марта!

Share Button