Неороманти́зм (від грецьк. νέος – молодий, новий і фр. romantisme) — умовна назва естетичних тенденцій, що виникли на межі 19-20 століть. Течія раннього модернізму.
Ось таке визначення цього терміну я зайшла у Вікі.
Але ми не будемо обговорювати загальні поняття культурних і мистецьких течій, а поговоримо про конкретну особу з однойменним ніком.
Як завжди спочатку коротка біографія фотографа, яку я знайшла на її сайті і переклала на українську (майже дослівно):
Катрін Neoromantika – є найвідомішим фотографом-жінкою в Росії, що фотографує оголених чоловіків. Її творчість заснована на особливій чуттєвості і ніжності до чоловічої статі, що оголюють найпотаємніші сексуальні бажання. Фотографії Neoromantika сповнені глибокою емоційністю і красою. Її унікальність виформувалася на фоні відмінних життєвих переживань не типових для художників її віку.
Neoromantika народилася в 1982 році і постійно змінювала місце свого проживання коли була дитиною. Протягом всього свого життя вона брала участь в різних видах творчої діяльності, таких як мистецтво, танець і музика. Шістнадцять років віддала тільки музиці, співаючи і граючи у різних аматорських музичних гуртах. У той час, вона працювала медсестрою в лікарні, проте у зв’язку з серйозним травматичним досвідом, вона була змушена припинити музичну діяльність. Саме тоді розпочала пошуки можливостей емоційної реалізації в інших видах мистецтва, віднайшла себе у фотографї. Катрін навчалася з добре відомим російським фотографом Владом Гансовським, від якого вона почерпнула, як працювати з моделями. Всі навички, якими вона оволоділа і багатий життєвий досвід, швидко допомогли їй знайти свою унікальну тему для творчості.
Фотографії у цієї пані дуже особливі, такі, які рідко де зустрінеш. Ще декілька років тому я вперше побачила роботи Катрін в інтернеті. З того часу у мене в голові крутилися безліч питань, які мені хотілося їй задати. Я не втрималася і як наслідок взяла інтерв’ю.
1. Чи вважаєте ви себе бунтаркою, публікуючи відверті фотографії чоловічого члена, які за умовчанням вважаються не естетичними а тема антиморальною?
Neoromantika: Ні, тому, що вважаю чоловічий член найпрекраснішим для жінки об’єктом милування. Все, що я знімаю йде виключно від обожнювання і поклоніння, бо саме чоловік приносить жінці можливість відчути земну любов і материнство. Я вважаю, що тільки чоловікам складно сприймати мої фотографії, так як в більшості Ню фотографією займаються чоловіки. Що стосовно жінок, з моїх спостережень, жінкам властива сором’язливість і тому навіть те, що їм подобається, вони будуть приховувати, бо соціум не схвалює.
2. Як ви набираєте моделей для зйомок. Адже стиль специфічний і не кожен погодиться брати участь, а той хто напрошується, часто може не підійти. З цим є складнощі чи ні?
Neoromantika: Фотографую я вже 6 років і пошуком моделей не займаюся, всі приходять самі. Але потрапити дуже складно, так як спочатку я придумую ідею, і тільки потім підшукую модель. У мене є свій банк моделей, я вибираю зі списку фотографій найбільш підходящий типаж, якщо обраному чоловікові подобається ідея, ми реалізуємо все, що задумали.
3. Коли ви тільки починали фотографувати, був у вас емоційний бар’єр, який змушував вас соромитися показувати те, що в мистецтві ви любите? Показувати настільки відверті фотографії, які дуже мало хто робить?
Neoromantika: Мистецтво – це самовираження себе, це те, чого ти не можеш не робити і те, що любиш. Кожна людина коли щось створить хоче поділиться зі світом своїми думками. Так склалося, що мої фотографії не зовсім стандартні і я зіштовхнулася не з внутрішніми проблемами, а швидше з зовнішніми. Витримати шквал негативних емоції – це напевно найскладніше. Можливо мені вдалося розповісти про чоловічу сексуальність, з точки зору жінки. Дійсно більшість жінок знімає жінок, я думаю тому, що це простіше.
4. Як навколишні реагують на вашу творчість?
Neoromantika: За 6 років я стала товстошкірою. Почала усвідомлювати, що критика на мою адресу, не говорить про мене як про людину, а всього лише показує світогляд глядача, його реакцію на побачене. І це навіть тішить і часом заставляте задуматся наскільки ми різні.
5. Чи плануєте ви приїхати в Україну? Чи знаєте ви якихось українських фотографів, фотографії яких вам імпонують?
Neoromantika: Планую, можливо цього літа. Знаю й багато, це рекламні фотографи і арт фотографи. В будь-якій країні дуже багато цікавих особистостей. Фотографія зараз стрімко розвивається і люди все більше показують своє бачення, не завжди стандартне але своє, і це мені дуже імпонує.
Ось ще декілька фото автора а внизу лінк на сайт де є більше 😉
Не будьте упередженими, приємного перегляду!
Щиро, Марта!
Корисні лінки: http://www.neoromantika.com
жесть :-0
А якщо б були зображені жіночі частини оголеного тіла?
було би більше переглідяв 😉
хехе! Це точно, але я не женуся за відвідуваністю. Мені подобається ділитися корисною та цікавою інформацією!
Оригінально.
Оскільки сиджу в офісі, то не вдалось повноцінно переглянути фото-роботи, але напрямок досить цікавий.
я б сказала дуже цікавий, далеко не кожна людина наважиться показувати такі фото. Все ж таки більшість людей дуже консервативні.
Технічно фотографії зроблені чудово.
Щодо, теми – все складніше. Я цілком можу зрозуміти, ЧОМУ вона так фотографує, але не можу зрозуміти, чому ЦЕ повинно ставати публічним.
Адже публічне САМОвираження стає вектором розвитку ВСЬОГО суспільства, чи не так…
Яким ви хочете бачити наше суспільство завтра?
“”Все ж таки більшість людей дуже консервативні”” – то є ваша фраза.
Звичайно, консервативні, бо не завжди прогресивність веде до раю, і консервативність іноді виконує роль “інстинку самозбереження”. Для розуміння цього треба вийти за межі полового органу і мислити масштабами суспільства. Судячи з того, що технічно людство розвивається, а морально деградує, ми маємо ПРОБЛЕМИ.
Консервативних людей стає все менше, а “прогресивні” все частіше переходять межу дозволеного мораллю, і нажаль не тільки у фотографії. Ми тепер маємо аморальних лікарів, бізнесменів, політиків, режисерів, вчителів і як наслідок, дітей на вулиці.
Нас так сильно лякали 2012 роком, розказували про потопи і землетруси, а може все простіше – ми самі себе знищимо своєю аморальністю, експериментами з екологією, ГМО-організмами і іншими “прогресивними” новинками.
Подумайте над цим, люба пані!
Суджу про речі тільки зі свого досвіду, думаю, це справедливо. Фотографії даного автора ніяким чином не зробили мене аморальною. Головна філософія, так само як і релігійні вчення, говорять про дуальність всього, про тіневу сторону чого б це не було. Природньо творити у різних напрямках, адже як світле так і тіневе має право на існування. Така філософія буття. Те саме стосується і мистецтва. Затискання себе в рамки, приховування чого б це не було породжує тільки нездорову любопитність та психічні недуги.