Чи варто йти в фотошколу (на фотокурси)? Чи можливо самостійно навчитися фотографувати ? Ці питання задають собі всі, хто бере в руки фотоапарат (особливо хороший дорогий фотоапарат 😉 ).
І ось мої поради на цю тему:
Якщо ви новачок і ще нічого не тямите у фотографії, курси вам в цьому можуть швидко і ефективно допомогти.
Як вибирати курси? Спочатку подумайте які знання ви хочете отримати або ж на якому рівні обізнаності ви зараз є. Якщо вам потрібно навчитися основ фотографії, ідіть на звичайні курси, в програму яких входить: композиція, експозиція, робота зі світлом і об’єктами, вивчення фототехніки. Більшість таких курсів мають термін навчання близько двох місяців. Там вас, так би мовити, введуть в курс фотографічної справи.
Якщо ж ви маєте вже ці базові знання, але хочете розвинути в собі «бачення» та «відчуття», хочете бути в курсі творчих фотографічних тенденцій, щоб вам провели курс історії і загалом просвітили. Якщо вашою ціллю є мистецтво фотографії – вам потрібна фотошкола, де програма орієнтована саме на це. Вона допоможе розвивала у вас митця і художника, який, можливо, дрімає всередині вас .
Якщо ви хочете заробляти фотографією, маєте базові знання і тяжієте до певного жанру, вам потрібні фотокурси конкретного спрямування. Там вас навчать особливостям роботи у вибраному жанрі, дослідження і тенденції ринку фотографії, особливостям розкрутки себе як фотографа, робота з зображенням, шляхи продажу та ін. Зроблять з вас бізнесмена-фотографа.
Також є найрізноманітніші майстер класи і воркшопи, які допоможуть вам підвищити свою “кваліфікацію”.
Головне побажання: Не вглядайтеся і не вчитуйтеся у назви фотошкіл чи фотокурсів. Не ведіться на гарні реклами, тощо… Не ставте собі за ціль вчитися тільки у супер крутих і знаменитих фотографів (вони часто зовсім не вміють пояснювати, та й секретами недуже хочуть ділитися). Вивчайте програму навчання, а вже потім розташування, к-сть учнів, час і т.д.
Якщо ж ви досить наполегливий і вважаєте, що вам не потрібно вчитися у подібних формаціях, то і тут я вас підбадьорю і допоможу вам.
Почніть з основ. Є багато інтернет ресурсів з уроками, лекціями, майстеркласами (як в текстовому форматі, так і відео).
Але цього буде мало. Вам потрібно буде з кимось радитися і показувати комусь свої роботи. Для цього є фотофоруми. Зразу хочу вас застерегти, не потрібно надто серйозно ставитися до критики чи образ, які вам будуть писати. Там сидить багато не зовсім хороших людей. Але все ж критика важлива, ви навчитеся вести діалоги на фотографічні теми, збільшиться запас слів і багаж знань, а також загартується терпіння (воно вам там буде потрібне 🙂 ).
Запам’ятайте, негативна критика – це краще, ніж без критики і уваги взагалі.
Щоб знайти більше друзів-однодумців і черпати натхнення, вам корисно зареєструватися на таких сайтах-портфоліо, як 500px, flickr та ін….
Вам надоїсть просиджувати штани за комп’ютером, тоді кидайте все і ідіть в люди!
Знайдіть найближчий до вас фотоклуб, фото об’єднання і навідайтеся, вам може дуже сподобатися! Слідкуйте за мистецькими подіями у своєму регіоні і відвідуйте! Також відвідуйте всі можливі творчі виставки (не тільки фотографічні), картинні галереї, читайте хороші книжки (не тільки про фотогарфію), слухайте музику, яка вас надихає на творчість і ТВОРІТЬ!))
Я вам бажаю успіху! Не зациклюйтеся на правилах, але тільки після їхнього вивчення!
Щиро, Марта 😉
Wanovna Marta,puwy wob podjakyvatu tobi 3a taky prekrasno napusany stattjy,jaka diùsno ro3jasnjyè i dopomagaè 3ro3ymitu osnovne,dlja tux xto 3buraètbsja ro3po4atu fotografuvatu jakisno,dlja tux xto xo4e vidkrutu povnistjy zeù be3me*nuù i takuù prekrasnuù svit fotografiì.Ja 3avdjaku tvoìù statbì,jaka tak zikavo ro3povidaè pro osnovne dlja takux nova4kiv jak ja,ro3po4av fotografuvatu svoìm mobilbnum telefonon,ale skoro dymaùy prudbatu wosb bilbw profesiùne.Djakyùy 3a nadxnennja i wo pidwtovxnyla pi3natu zeù novuù i prekrasnuù svit Fotografiì.
3 povagoùy Lavryshyn Viktor.
Я дуже рада, що ви вирішили спробувати себе у фотографії. Надіюся мої наступні статі будуть не менш корисними 🙂
ja majy zufrovuj fotoaparat, ja zavgdu ljybula i ljybljy fotografyvatu,bagato xto kage wob meni itu na fotografa,ale ja vubrala vizagust,ale ja prodovgyjy fotograffyvatu, ze moje xobbi i moja mrija..pro4utala to dyge korusna porada
Пивіт, Уляна))
Ти можеш бути одночасно і фотографом і візажистом. Ці дві професії дотичні до мистецтва. Але бути фотографом, не означає обов’язково заробляти фотографією гроші. Ти можеш залишити фотографію як хобі, для душі. Але показуй свої фотографії іншим. Адже мистецтво гріх ховати 😉
Марта, Вам велике спастбі за такі прекрасні поради)
Марто, дякую за корисну статтю! А які курси відвідували Ви? І які об’єднання чи виставки любите відвідувати?
Завжди рада! Я навчалася 8 місяців у Львові в школі “Домінік”. Намагаюся відвідувати різні творчі заходи, не тільки фотографічні. Це дуже розвиває 🙂 Бажано взяти собі за принцип: Ні тижня без мистецтва (якоїсь події чи заходу).