Привіт, мої любі читачі!

   Недавно мені задали дуже цікаве питання, яке заставило мене серйозно напружити мізки, а потім  написати цю статтю. Один мій давній друг запитався у мене: «Марта, а що б ти робила, якщо б у твоєму житті не було фотографії?». Дивне якесь таке питання, я навіть ніколи не думала над ним. Все життя йшло закономірно і поступово, постійно вносячи свої соціальні корективи в моє «Я». Напевно в той підлітковий період бунтарства, коли я ходила в широких штанах і писала реп, чи то гени, чи то ще щось чого я не можу зрозуміти, знайшли свій прояв у фотографії. Але ж я тоді не пішла вчитися фотографії і навіть не вибрала суміжну з цим мистецтвом професію.

А це важливо? Давайте з’ясуємо.

   В мене є багато друзів і знайомих, що займаються фотографією професійно, мистецько чи просто люблять фотографувати. Ось я і вирішила провести маленьке опитування серед них. Як виявилося далеко не всі заробляють фотографією на життя, далеко не всі мають хоча б трішки дотичну до фотографії освіту.

   Розкриваємо карти, хто ж насправді люди з фотоапаратами?

Журналісти,

Технологи додрукарського видавничого процесу,

Дизайнери інтер’єрів,

Стоматологи,

Вчителі фотографії,

Туроператори, 

Спеціалісти комп’ютерної обробки графічної та образної інформації,

Власники фотостудії,

Психологи,

Знавці прикладної математики,

Графічні дизайнери,

Електромеханіки,

Лінгвісти,

Токарі,

Парапланеристи,

Астрофізики,

Кулінари,

Юристи,

Спеціалісти в готельному бізнесі,

Власники закладів харчування,

Продавці електроніки,

Економісти,

Спецназівці,

Інженери комп’ютерних систем і мереж,

Домогосподарки,

Зв’язківці,

Ювеліри,

Спеціалісти автоматизації теплових процесів,

Менеджери по персоналу,

Інженери по автоматизації…

   Оце компанія скажу я вам))

   Я вчилася  на економічному факультеті, а працюю менеджером з продажу шиноремонтних матеріалів і фотографую.

   То як скажете, важливо бути фотографом по спеціальності? Що б ви робили не захоплюючись фотомистецтвом? Чи працювали б за професією? Чи може вже працюєте?

   Досліджуючи біографії видатних фотографів я зрозуміла, що не буду писати схожого списку з ними. Більшість в певний період свого життя просто захоплювалися фотографією настільки сильно, що вже нічого не могло викинути її з їхнього життя.  І так зі всім, в чому ви відчуваєте себе живим і щасливим. Тільки це може стати вашою хорошою залежністю, задоволенням і цілком можливо  прибутком.

   Тепер я знаю, що б я відповіла своєму другові: «Напевно, я без фотографії не можлива. Інакше це була б не я!».  Напевно це трохи претензійно, але не важливо, що ви робите крім фотографії, важливо те, що ви робите фотографію!

Щиро, Марта!

Share Button