Всі починаючі фотостокери часто задаються питанням: Як же ж мені почати продавати фотографії на фотостоках?

Цікавим і приємним фактом є те, що ніде в банках чи стоках фотографій у вас не попросять ні копійки. Фотобанки та фотостоки отримують свої відсотки з продажу і їм цього вистачає.

Першим ділом ви маєте  зареєструватися НА САЙТАХ ФОТОСТОКІВ ТА ФОТОБАНКІВ.  На деяких сайтах вас можуть попросити пройти іспит, який включає у себе тестові питання та портфоліо зроблених вами  фотографій. Деколи система спрощена і доведеться пройти тільки тести, або ж і зовсім нічого крім заповнення реєстраційної анкети. Висилати на іспит потрібно лише найкраще, і по можливості різні сюжети. Також дуже важливим моментом є обробка і відбір фото для портфолію. Як це краще зробити я згодом напишу!

Напевно, найпростіший шлях (як радить один досвідчений фотостокер) – це почати з російськомовного Лорі або DepositPhotos, західних Фотолії і Дрімстайма.  На них не вимагають ні іспиту, ні документів, просто реєструєтесь і починаєте продавати. Після того, як адаптуєтесь  до цих фотобанків, реєструєтеся і починаєте працювати з Шаттерстоком і Айстоком. Тепер від вас вже захочуть і документи, що  підтверджують особу, і проходження іспиту, що підтверджує ваш професійний рівень.

Плюсом такого варіанту є те, що ви поступово навчитеся роботі, і почавши працювати з Айстоком і Шаттерстоком ви вже будете мати як невелике портфоліо, так і досвід.

Для того, щоб спробувати свої сили у продаванні фотографій на фотостоках і фотобанках вам необхідно:

  • · Фотоапарат, щоб робити чудові фотографії (бажано все  ж таки дзеркальний)
  • · Комп’ютер, підключений до Інтернету, щоб завантажувати на стоки ваші чудові фотографії
  • · Програма для обробки фотографій (Фотошоп, наприклад), щоб обробляти ваші чудові фотографії
  • Відсканований закордонний паспорт (деякі стоки приймають також український, але це скоріше виключення).

Щоб успішно пройти екзамен, Вам потрібно уважно прочитати правила фотостоку і пізніше правильно відповісти на питання тесту. Також (зокрема для фотобанку Шаттерсток) – 10 якісних фото стокової тематики, автором яких є особисто Ви.

Увага! Більшість  фотостоків англійською мовою (Лінки на ті, що можливо, я зробила російською), тобто потрібно мати хоча б базові знання англійської. Або ж  це  може бути чудовою причиною підівчити її 😉

Ну і звичайно, ви повинні мати завзятість, працьовитість і талант 🙂

Корисні лінки:

https://martatrotsiuk.com/archives/1145

http://www.olegmit.kiev.ua/index_sto_u.htm

http://stockdoro.ru/

Share Button